O. dr Jacek Gniadek, misjonarz, człowiek z wolnorynkową pasją. Zapraszamy ludzi biznesu na wyjątkową sesję do Krakowa. Zaproszony gość jest zagorzałym obrońcą wolnego rynku. Ma odwagę wykazywać, że obecny system monetarny oparty jest na zorganizowanym oszustwie, a dzisiaj ekonomia została postawiona do góry nogami. Nie ma miejsca na wolną wymianę, gdyż ani system podziału pracy nie jest wolny od interwencji państwa, ani sam pieniądz. 

o. Jacek Gniadek

o. Jacek Gniadek, werbista

Lekarstwem jest personalizm ekonomiczny, czyli ścisły związek pomiędzy człowiekiem jako podmiotem pracy oraz prawem do owoców tej pracy w postaci własności prywatnej. Powołaniem każdej osoby jest praca i twórczość. Podczas sesji zorganizowanej specjalnie dla przedsiębiorców pokaże, że potraktowanie biznesu jako powołania przybliża człowieka do Boga, a ściślejsza więź z Nim pomaga lepiej prowadzić biznes.

Urodził się w roku 1963 roku w Tarnowie. 21 lat później wstąpił do werbistów, czyli Zgromadzenia Słowa Bożego (SVD). Praktykę pastoralną odbył w Zairze. W 1995 roku w Pieniężnie przyjął święcenia kapłańskie, a trzy lata później wyjechał na misje do Botswany. W 2004 uzyskał licencjat (Bachelor of Arts) z antropologii kulturowej i polityki krajów afrykańskich na Uniwersytecie Południowej Afryki w Pretorii (RPA). W 2009 obronił doktorat z teologii moralnej na UKSW w Warszawie i wydał go w formie książkowej pt. Dwaj ludzie z Galicji : koncepcja osoby ludzkiej według Ludviga von Misesa i Karola Wojtyły. Od 2010 roku pracuje na misjach w Zambii, w Lusace.

Więcej informacji na stronie www.jacekgniadek.com

[mp3-jplayer tracks=„FEED:/wp-content/uploads/2013/03/” pick=„3” shuffle=„n” captions=„www.kontestacja.com” style=„outline nolistbutton” list=„n”]

 

Sobota, 8 czerwca

10.00 — I sesja

Czy między ziemską a Bożą ekonomią istnieje konflikt interesów? Zysk, strata, korzyść… to nie tylko kategorie działania człowieka w sferze ekonomicznej. Należą one do ogólnej kategorii ludzkiego działania. Pewnego języka, a co za tym idzie logiki, nie możemy się pozbyć, ponieważ teraz mówimy o religii. Człowiek nie funkcjonuje raz jako człowiek ekonomiczny, a innym razem jako człowiek religijny.

12.00 — Msza Święta z kazaniem

13.00 — obiad

15.00 — II sesja

„Zaprawdę, powiadam wam: Ta uboga wdowa wrzuciła najwięcej ze wszystkich, którzy kładli do skarbony”  – Czy to zdanie Jezusa jest prawdziwe z ekonomicznego punku widzenia? Czy miedź jest droższa od złota? Co to jest wymiana? Czym jest ofiara? 

gniadek-grafika

Plakat PDF do pobrania

17.30 — adoracja Najświętszego Sakramentu

18.00 — kolacja

19.00 — III sesja — film oraz dyskusja

Film „Powołanie przedsiębiorcy” (The Call of the Entrepreneur) pokazuje naturę przedsiębiorcy, obala wiele mitów, jakie wiążą się z działalnością gospodarczą, pozwoli spojrzeć na nich zupełnie z nowej perspektywy.

Niedziela, 9 czerwca

8.00 Msza Święta

8.45 — śniadanie

9.30 — IV sesja

Przedsiębiorca to człowiek, który potrafił umiejętnie dobierać dostępne mu środki dla realizacji życiowego celu. Czym więc święty różni się od przedsiębiorcy? Dobry przedsiębiorca wie, że on sam jest „podstawowym kapitałem”, który musi dobrze zainwestować, by osiągnąć swój cel, a jest nim życie wieczne. A co jest moim celem w życiu?

12.30 — rola Towarzystw Biznesowych w budowaniu społeczności przedsiębiorców, Maciej Gnyszka

13.30 — obiad i podsumowanie spotkania

  

 

[note]

Organizatorem spotkania jest Towarzystwo Biznesowe.

Zapisy przyjmuje Franciszek Niemyski, f.niemyski@towarzystwobiznesowe.pl, tel. 535–050-599

Koszt uczestnictwa: 300 zł (netto) bez noclegu, 350 zł (netto) z noclegiem.

Podany kosz jest kosztem pełnym, obejmuje uczestnictwo oraz wyżywienie. Noclegi w pokojach dwuosobowych.

W potwierdzeniu prosimy o przesłanie danych do wystawienia faktury, potwierdzenie jest ważne po opłaceniu zaliczki. Liczba miejsc ograniczona.

Zaliczkę (100 zł ) należy przelać na konto:

Gnyszka Fundraising Advisors Maciej Gnyszka
ul. Świętokrzyska 30/130, 00–116 Warszawa
49 1140 2004 0000 3102 6481 8453

 

[/note]