Nasze duszpasterstwo po dwuletniej przerwie zaprasza na  świętokrzyski rajd turystyczny. Czynny wypoczynek na pewno pozwoli odpocząć od codziennych zajęć i będzie okazją do poznania ciekawych ludzi i miejsc. Zapraszamy również całe rodziny!

  • w pierwszym dniu zaplanowany jest spływ kajakowy rzeką Nidą,
  • w drugim dniu zwiedzanie Kielc z przewodnikiem.

W sobotę 4 czerwca spotkamy w Skorzeszycach (→ Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej, Skorzeszyce 167, 26–008 Skorzeszyce). Tu w godz. 8.00 — 8.45 zakwaterujemy się i pozostawimy samochody.

Punktualnie o godz. 9.00 wynajęty autokar zawiezie nas na trasę spływu na rzece Nidzie, do Morawicy. Tam wsiądziemy do kajaków i popłyniemy w dół rzeki;) Prosimy o zaopatrzenie się we własnym zakresie w suchy prowiant i napoje. Planowany czas spływu to ok. 5 godzin. Po zakończeniu trasy autokarem wrócimy do Skorzeszyc, gdzie będzie kolacja, ognisko/grill i nocleg.

Zachęcamy, aby wieczorem udać się do Kielc do kościoła św. Jana Pawła II na → Wesołej 54 na wigilię Zesłania Ducha Świętego oraz czuwanie modlitewne wraz z kielecką grupą Talentu. Rozpocznie się ono Mszą Świętą o 21.00.

W niedzielę 5 czerwca, o godz. 7.45 zjemy śniadanie, a następnie pojedziemy własnymi samochodami do Kielc na Wesołą 54 — Msza Święta o 9.30.
Następnie udamy się na zwiedzanie Kielc z przewodnikiem, zakończymy je ok. godz. 14.00.
Obiad we własnym zakresie.

Formularz rejestracji