Rok Jubileuszowy Ojca Pio

Autor | Dodano
Kategorie: Aktualności, Duchowość, Inne, Modlitwa, Patronaty, slider, Życie duchowe

Rok 2018, to ROK OJCA PIO. W ramach obchodów JUBILEUSZU Krakowska Prowincja Kapucynów przygotowała różne wydarzania zarówno dla czcicieli świętego Stygmatyka, jak i dla tych, którzy pragną poznać jego duchowość. Poczta Polska 16 czerwca wprowadzi do obiegu znaczek „Święty Ojciec Pio”

– Obecny rok będzie dla wszystkich czcicieli Świętego Ojca Pio wyjątkowym czasem, przeżywamy bowiem uroczysty jubileusz stulecia od otrzymania przez niego stygmatów oraz pięćdziesięciolecia od przejścia do domu Ojca. Zaplanowanych jest wiele wydarzeń takich jak ogólnopolskie spotkania modlitewne, kongresy popularyzujące duchowość Św. Ojca Pio, które odbędą się w Gdańsku, Lublinie i na Jasnej Górze oraz wiele inicjatyw wspierających główne wydarzenia jubileuszowe. Już w najbliższą sobotę, 16 czerwca spotykamy się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach na nocnym czuwaniu, aby wspólnie modlić się przy relikwiach Świętego. W październiku planujemy także narodową pielgrzymkę do Ojca Pio – mówi brat Mateusz Magiera, rzecznik prasowy Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów – Prowincji Krakowskiej.

XVI Czuwanie z Ojcem Pio w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się w nocy z 16 na 17 czerwca. Stygmaty, które Ojciec Pio nosił na swoim ciele przez 50 lat stanowią główny temat rozważań tegorocznego spotkania. Każdy z uczestników będzie mógł uczcić wyjątkowe relikwie świętego: rękawiczkę, którą zakrywał rany dłoni oraz chustę służącą jako opatrunek jego boku. Uroczystą Eucharystię o północy odprawi Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, natomiast konferencje i świadectwa wygłoszą: br. Atnonio Belpiede – kapucyn z Prowincji Foggia, do której należał Ojciec Pio, ks. Krzysztof Śliczny, asystent diecezjalny Grup Modlitwy Ojca Pio z diecezji kaliskiej, ks. Andrzej Liszka, moderator największej w Polsce Grupy Modlitwy Ojca Pio z Nowego Sącza.

Podczas Eucharystii w darach ołtarza zostanie przyniesiony pierwszy w Polsce znaczek pocztowy „Święty Ojciec Pio”. 16 czerwca to nie tylko dzień rozpoczęcia Czuwania, ale również pierwszy dzień emisji wspomnianego znaczka.

Poczta Polska swoim wydawnictwem filatelistycznym oddaje hołd znanemu w Polsce włoskiemu świętemu. Naszym zamiarem było, aby znaczek, tak jak życie i stygmaty św. Pio z Pietrelciny, był wyjątkowy i ukazywał postać świętego tak, jak go zapamiętali licznie odwiedzający go pielgrzymi – mówi wiceprezes Zarządu Poczty Polskiej Wiesław Włodek.

Emisja przygotowana została specjalnie z okazji 100. rocznicy otrzymania stygmatów przez włoskiego świętego oraz w 50. rocznicę jego śmierci. Autorka projektu – artystka plastyk Marzanna Dąbrowska – umieściła na znaczku charakterystyczny wizerunek świętego, który naznaczony stygmatami Męki Pańskiej, przeżywał tajemnicze cierpienia, ale nigdy nie tracił pogody ducha. Ojciec Pio przedstawiony na znaczku jest pogodny i uśmiechnięty. W podpis znaczka artystka wkomponowała kontur dłoni z czerwoną kropką na środku symbolizującą stygmaty.

Więcej szczegółów dotyczących wydarzeń związanych z ROKIEM JUBILEUSZOWYM można znaleźć na stronie internetowej www.kapucyni.pl.                                                                                                                           

      

 

O autorzeDodaj swój komentarz

Komentarze niepodpisane imieniem i nazwiskiem nie są publikowane.

© 2011 Duszpasterstwo Talent. All rights reserved.