Akcja „Praca na czysto”, przeprowadzana przez Ministerstwo Środowiska, jest skierowana do wszystkich firm i urzędów.

Zachęcamy firmy oraz urzędy, w których przeprowadzono ciekawe wewnętrzne akcje edukacyjne, do wysyłania ich opisów drogą mailową do Departamentu Edukacji Ekologicznej w Ministerstwie Środowiska. Informacja o Państwa akcji wraz z logo firmy znajdą się na stronie internetowej Ministerstwa Środowiska. Może to przyczynić się do wykreowania proekologicznego wizerunku Państwa firmy, co w dzisiejszych czasach jest ważnym argumentem dla konsumentów.

Departament Edukacji Ekologicznej daje dobry przykład i od dawna przeprowadza w Ministerstwie Środowiska akcje edukacyjne, często z zastosowaniem niestandardowych metod. I tak na przykład akcja „Stopka” promowała oszczędzanie energii, zachęcając do umieszczenia w stopce dokumentów wysyłanych przez Departament proekologicznych haseł (np. „Wyłącz kserokopiarkę, gdy przez dłuższy czas nie jest używana”). Innowacyjne potraktowanie pisma urzędowego pokazało, że może ono spełniać rolę nośnika reklamy społecznej.

Różnorodność pomysłów na wewnętrzne akcje edukacyjne jest ogromna i zależna tylko od wyobraźni pracowników firmy. Można przeprowadzić zbiórkę starego sprzętu elektronicznego, wewnętrzne audyty stopnia recyklingu w firmie czy quizy na znajomość zagadnień ekologicznych.

Mamy nadzieję, że lista akcji, która obecnie jest dostępna na stronie internetowej Ministerstwa Środowiska w dziale Edukacja, zostanie już wkrótce wzbogacona o te, nadsyłane przez firmy. Pozwoli to utworzyć bazę pomysłów gotowych do wykorzystania.

Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do akcji!
Olga Heniec

 

link: http://www.mos.gov.pl/artykul/1973_zostan_partnerem_akcji/6453_zostan_partnerem_akcji.html
tel. (022) 579 28 58 
e‑mail: olga.heniec@mos.gov.pl

 

Plakat akcji Praca na czysto

Plakat Praca na czysto — akcja społeczna