Pierwsze rekolekcje wielkopostne w Krakowie

Autor | Dodano
Kategorie: Kronika wydarzeń, rekolekcje

Pierwszą grupą rekolekcyjną, jaka zagościła w Domus Mater po oddaniu tego domu do dyspozycji gości, byli przedsiębiorcy. Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców “Talent” co roku organizuje rekolekcje wielkopostne dla ludzi biznesu, w tym roku także w Krakowie. Odbyły się one w terminie 1-3 marca 2013 roku.

Poprowadził je ks. Piotr Kobeszko, kapłan diecezji białostockiej pod hasłem “Błogosławieni ubodzy w duchu”. Nie były to jednak rekolekcje o ubóstwie i wszelkich problemach tego świata, lecz o naszym sercu. Odwołując się do własnego życia, rekolekcjonista pokazywał drogi uwolnienia i oczyszczenia serca z tego, co nas stale przytłacza i nie pozwala wzbić się na wyżyny ducha. To w bliskiej, osobistej relacji z Bogiem człowiek znajduje swoje szczęście, dzięki niej może także wchodzić w owocne relacje z drugim człowiekiem, także w życiu zawodowym.

Uczestnicy rekolekcji podkreślali doskonałe warunki noclegowe, jakie panowały w Domus Mater. Jest to dom księży sercanów w Krakowie, który po generalnym remoncie będzie służył pielgrzymom, grupom rekolekcyjnym oraz gościom indywidualnym. Zawsze otwarta dla gości kaplica, 66 miejsc noclegowych, sala konferencyjna oraz zaplecze gastronomiczne w dobrej lokalizacji dają gwarancję umocnienia duchowego i fizycznego.

O autorzeDodaj swój komentarz

Komentarze niepodpisane imieniem i nazwiskiem nie są publikowane.

© 2011 Duszpasterstwo Talent. All rights reserved.