śp. Małgorzata Mateja

Autor | Dodano | Jeden komentarz
Kategorie: Aktualności

W dniu 18.04.2011 r. otrzymaliśmy smutną wiadomość o nagłej śmierci p. Małgorzaty Mateja z Radzionkowa, która była żywo zaangażowana w nasze Duszpasterstwo od ponad 10 lat. Dzięki jej zapałowi i wsparciu odbywały się spotkania „Talentu” w Piekarach Śląskich i Świerklańcu. Odeszła od nas osoba o wielkim sercu otwartym na Boga i ludzi. Każdy, kto ją spotkał pamięta jej życzliwość, energię, poczucie humoru i wrażliwość.

Tę wielką dobrodziejkę naszego Duszpasterstwa zachowamy we wdzięcznej pamięci modlitewnej. Prosimy również o modlitwę za Jej najbliższych, pogrążonych w smutku po stracie żony, mamy i babci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

ks. Grzegorz Piątek SCJ
koordynator duszpasterstwa

Pogrzeb odbył się we wtorek 26 kwietnia w kościele pw. św. Wojciecha w Radzionkowie. Dziękujemy wszystkim przyjaciołom z duszpasterstwa śp. pani Małgosi za przybycie i wspólną modlitwę.


“Żeby przed nazwiskiem było człowiek” (26 min.)

Film opowiada o Małgorzacie Matei. Spotkałam panią Małgosię na rekolekcjach duszpasterstwa przedsiębiorców w Nałęczowie i zostałam zauroczona promieniującą z niej siłą, która wyraźnie wszystkim dookoła dodawała ducha. Pomyślałam, że dobrze by było, gdyby więcej ludzi mogło się z nią spotkać. Jeśli nie osobiście, to chociaż za pośrednictwem filmu. Zaraziłam swoim oczarowaniem Justynę Cyran-Waksmundzką, która została kierownikiem produkcji i doprowadziła do realizacji filmu. Osobowość Pani Małgorzaty – jej dzielność, uśmiech, dobroć i niezłomna wiara – zachwyciły również jego twórców. Prezentujemy krótką opowieść o życiu wspaniałej kobiety, o jej zmaganiach z przeciwnościami, o jej pracy i stosunku do Boga, wiary i świata. Pani Małgosia łączy w sobie bycie prawdziwą Ślązaczką z Radzionkowa, katoliczką, matką i żoną, a dodatkowo bycie wytrawnym przedsiębiorcą! Zapraszamy na spotkanie z nieprawdopodobną pozytywną energią, jaka może bić z Człowieka i do Człowieka!!!

Reżyserem filmu był Krzysztof Kubiak, operatorem Józef Romasz. Montaż opracowała Monika Zawadzka, natomiast muzykę Bogumiła Kłopotowska.

Małgorzata Felicka
marzec 2010

 

 

Wystąpiła: Małgorzata Mateja
Pomysł filmu: Małgorzata Felicka
Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Jan Kubiak
Zdjęcia: Józef Romasz; montaż: Monika Zawadzka
Dźwięk i opracowanie muzyczne: Bogumiła Kłopotowska; montaż dźwięku: Igor Kłopotowski; asystent montażu: Ryszard Pilarski
Kierownictwo produkcji: Justyna Cyran-Waksmudzka

O autorzeJeden komentarz

  1. ()

    Dziś otrzymałem od przyjaciół e-maila z tym nagraniem /
    Boże najdroższy dziękuje Tobie za tych ludzi ! bez tych luddzi , bez takich
    ludzi życie nasze byłoby tak szare !

Dodaj swój komentarz

Komentarze niepodpisane imieniem i nazwiskiem nie są publikowane.

© 2011 Duszpasterstwo Talent. All rights reserved.