W tym roku pątnicy dotarli do Gruzji, która od 337 roku jest państwem chrześcijańskim. Gruzini zachowali wiarę pomimo straszliwych prześladowań ze strony Mongołów, persów czy komunistów. Z dumą odwołują się do swoje historii i są świadomi ile zawdzięczają św. Nino, która przyniosła im wiarę czy mnichom syryjski, którzy w VI wieku zapoczątkowali życie monastyczne w tym kraju.

Tegoroczna pielgrzymka, która z powodu covidowych restrykcji doczekała się realizacji dopiero po dwóch latach, miała bardzo bogaty program. Odwiedzono m.in. stolicę Tibilisi, kompleks klasztorny David Gareja, klasztor w Bodbe, gdzie w lokalnym monastyrze pochowane są relikwie św. Nino, patronki Gruzji. Wielu wrażeń dostarczył przejazd Gruzińską Drogą Wojenną prowadzącą przez Wysoki Kaukaz do podnóża najwyższej góry w Gruzji Kazbeku. W jej cieniu zlokalizowany jest prawosławny klasztor Cminda Sameba (Świętej Trójcy), powszechnie określany jako „Gergeti”. Ważnym etapem pielgrzymki były odwiedziny Mtskhety, dawnej stolicy Gruzji i kolebki jej chrześcijaństwa, centrum religijnego Gruzji. Znajduje się tam wpisany na listę UNESCO Monastyr Dżwari (VI w.) i katedra Sweticchoweli (XI w.), gdzie znajdują się szaty Chrystusa i relikwie apostoła św. Andrzeja.

Podczas 20 lat pielgrzymowania członkowie TALENTU odwiedzili m.in. Izrael, Jordanię, Włochy, Portugalię, Grecję. Wyjazd do Gruzji był najbardziej egzotycznym kierunkiem pielgrzymowania i przyniósł zupełnie nowe wrażenia związane z obyczajami, przyrodą i kulturą.