Raport z miłosierdzia

Autor | Dodano
Kategorie: Media o nas | Tagi: , ,

Nasz Dziennik“Nasz Dziennik”, 4 grudnia 2006


Małgorzata Bochenek

3 grudnia do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach przybyli przedsiębiorcy i pracodawcy wraz z rodzinami na III Pielgrzymkę Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców prowadzonego przez Księży Sercanów. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa zaczerpnięte z pierwszego Listu do Koryntian: “Przypatrzcie się, bracia, powołaniu waszemu!”.

W homilii ks. kard. Stanisław Nagy SCJ mówił o głębokiej wymowie i znaczeniu Adwentu. Przypomniał, że Pan Bóg wkracza w świat, a największymi odwiedzinami jest przyjście Boga w ludzkiej postaci. – Czy mamy świadomość tego, jak wielkie sprawy dokonały się w dziejach ludzkości? – pytał ksiądz kardynał. Zaznaczył, że pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia to “wyraz tęsknoty za Bogiem, który się ujawnił w swojej wielkiej tajemnicy miłosierdzia”. Jak zauważył kaznodzieja, tęsknota za Bogiem jest często zagłuszona, “bo ludzie czekają nie na Boga, czekają na pełne banki, czekają na wygody i przyjemność”. – Tajemnica miłosierdzia to także tajemnica praktykowania miłości. Przyszliście zdać raport, jak było przez ten rok z waszym miłosierdziem wobec waszych pracowników, domowników, wobec otoczenia – podkreślił ksiądz kardynał. I prosił, aby zgromadzeni zadali sobie pytania: czy mieli wystarczająco dużo wyobraźni miłosierdzia, czy umieli zaradzić potrzebom bliźniego.

Spotkanie w Centrum Miłosierdzia Bożego odbywa się w rocznicę powołania duszpasterstwa, które swoją działalność zainaugurowało w grudniu 1999 roku. Ojciec Święty Jan Paweł II w liście do Księży Sercanów z okazji 75-lecia obecności zgromadzenia w Polsce pisał m.in., że celem duszpasterstwa jest “duchowa i społeczna formacja tych, którzy tworzą nowe miejsca pracy, oraz troska, aby podejmowana przez nich działalność gospodarcza była zgodna z wymogami ewangelicznej miłości i sprawiedliwości”.

O autorzeDodaj swój komentarz

Komentarze niepodpisane imieniem i nazwiskiem nie są publikowane.

© 2011 Duszpasterstwo Talent. All rights reserved.

Szanujemy Twoją prywatność.