W niedzielę, 4 października 2020 odbyła się II Pielgrzymka Przedsiębiorców MMSP, Pracodawców, Samozatrudnionych i Freelancerów na Jasną Górę. W dobie kryzysu ponad 200 osób z różnych branż zawierzyło swoje firmy, rodziny, pracowników i finanse Bogu przez Niepokalane Serce Maryi.

Pandemia nie odstraszyła wierzących przedsiębiorców — paradoksalnie czas kryzysu pokazał, że wspólnie przeżywana wiara pozwala nie tylko przetrwać trudny czas, ale wyjść z niego z nadzieją i ufnością.

Niedzielne spotkanie było okazją nie tylko do wspólnej modlitwy, której przewodniczył Abp. Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, ale także do zdobycia konkretnej wiedzy. Poranny blok spotkań wypełniły konferencje.

Pierwsze wystąpienie, ks. dr Wojciech Węgrzyniak rozpoczął od mocnego stwierdzenia – „Pieniądze są dobre.” —  W swoim wykładzie dał 10 drogowskazów dla ludzi przedsiębiorczych, które można znaleźć w Piśmie Świętym. Mówią one o zdrowym stosunku do pieniądza i do Boga.

Drugi z prelegentów, Jacek Krzemiński, ekonomista i dziennikarz powiedział jasno „Każdy kryzys jest szansą, zmianą.” To co trudne jest szansą na coś nowego, lepszego. Na licznych przykładach pokazał jak trudne doświadczenia można przekuć na sukces.

O 12.30 rozpoczął się centralny punkt tegorocznej pielgrzymki — msza święta w kaplicy Matki Bożej, podczas której przedsiębiorcy dokonali aktu zawierzenia swoich rodzin, firm i praco