VII Pielgrzymka przedsiębiorców (audio)

Autor | Dodano
Kategorie: Audio/wideo, Kronika wydarzeń | Tagi: , , , ,

Już po raz siódmy przedsiębiorcy i pracodawcy zgromadzili się w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Rozpoczęła się ona od Mszy Świętej, której przewodniczył ks. kard. Stanisław Nagy. W homilii zachęcił do zrobienia w duchu adwentowym bilansu z minionego roku – do podsumowania przez obecnych przedsiębiorców jakości ich pracy, stosunku do pracowników, troski o talenty. Podkreślił, że „Bóg nie jest przeciwko bogaceniu się”, ale zarazem „nie znosi bogacenia się za wszelką cenę”.

Ks. kard. Stanisław Nagy, kazanie wygłoszone w Krakowie Łagiewnikach 5 grudnia 2010, 11’30”


W Auli im. Jana Pawła II przy bazylice uczestnicy pielgrzymki wysłuchali konferencji dr. Andrzeja Sionka pt. „Praca – przeznaczenie czy więzienie?”. – „Praca, jakikolwiek nie byłby jej charakter, staje się duchowym doświadczeniem, jeśli czujemy, że Bóg nas tutaj ustawił” – mówił dr Sionek. Zachęcał do „wprowadzania dynamicznej wiary w miejsce pracy”. Prelegent, z wykształcenia fizyk i teolog, jest od lat zaangażowany w działalność ewangelizacyjną.

Andrzej Sionek, Praca – przeznaczenie czy więzienie, 29’39”


Ważnym momentem było wyróżnienie osób zasłużonych dla duszpasterstwa i w działalności na rzecz wartości ewangelicznych w biznesie. Laureaci:

 

Maciej Górnicki (z lewej) oraz Krzysztof Piądłowski

 

Redakcja Portalu Opoka.org.pl (Maciej Górnicki – prezes fundacji “Opoka” oraz Krzysztof Piądłowski – odpowiedzialny za serwis ekonomiczny)

Przyznając wyróżnienie „Talent”, pragniemy docenić działalność Portalu “Opoka”, który w Serwisie Edukacji Ekonomicznej od wielu lat przekazuje cenne informacje na temat ekonomii i biznesu oraz ukazuje tę problematykę w świetle nauki społecznej Kościoła. Serwis stał się narzędziem formacji dla wielu osób, które odnajdują w nim źródło profesjonalnej wiedzy. „Opoka” odpowiedziała na zapotrzebowanie ludzi wierzących w dobie transformacji ustrojowej w naszej ojczyźnie.

 

Maria Grzesiakowska

 

Maria Grzesiakowska – Prezes Firmy MARBET

Przyznając wyróżnienie „Talent”, pragniemy docenić podjęty wysiłek kontynuowania tradycji rodzinnych trzech pokoleń, które zaowocowało wspaniałym rozwojem firmy. Firma MARBET, pod kierownictwem Pani Prezes, działając w warunkach silnej konkurencji, zachowuje swoją pozycję na rynku, wprowadza nowe produkty, a przede wszystkim daje utrzymanie tak wielu rodzinom.

 

Artur Kalicki

 

Artur Kalicki

Przyznając wyróżnienie „Talent”, pragniemy docenić Pana wielorakie zaangażowanie w ewangelizację środowiska chrześcijańskich przedsiębiorców w Polsce. Doceniamy poświęcony czas na szkolenia oraz świadectwo wiary oraz pracy dla najbliższych. Dziękujemy również za wkład w kształtowanie profilu i stabilność materialną Duszpasterstwa.

 

Zbigniew Węgrzyn

 

Zbigniew Węgrzyn – prezes firmy VENLO

 

Przyznając wyróżnienie „Talent”, pragniemy podziękować za czynne zaangażowanie się w prowadzenie spotkań Duszpasterstwa, poszukiwanie – wraz z innymi przedsiębiorcami – rozwiązań umożliwiających prowadzenie biznesu zgodnie

z wymogami chrześcijańskiego sumienia oraz świadectwo wiary i pracy dla najbliższych. Dziękujemy również za wkład w kształtowanie profilu i stabilność materialną Duszpasterstwa.W trakcie pielgrzymki ks. Grzegorz Piątek przedstawił sprawozdanie z działalności duszpasterstwa w 2010 roku.

 

Na zakończenie z koncertem fortepianowym wystąpił Janusz Kohut, artysta z Bielska-Białej.

 


Galeria zdjęć

O autorzeDodaj swój komentarz

Komentarze niepodpisane imieniem i nazwiskiem nie są publikowane.

© 2011 Duszpasterstwo Talent. All rights reserved.