Abp Celli: Kościół nie ma gotowej recepty na obecny kryzys finansowy

Autor | Dodano
Kategorie: Kryzys finansowy

Kościół nie ma żadnej gotowej recepty na obecny kryzys finansowy – powiedział abp Claudio Maria Celli, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu podczas spotkania z dziennikarzami w Watykanie. Hierarcha, który przez kilkanaście lat był sekretarzem Administracji Dóbr Stolicy Apostolskiej, zarządzającej watykańskim majątkiem, zaapelował do chrześcijańskich bankierów i finansistów, aby w środowisku pracy ,,postępowali po chrześcijańsku”.

Abp Celli przypomniał, że jak dotychczas Watykan nie wydał komunikatu w sprawie międzynarodowego kryzysu finansowego, ale zrobiły to m.in. episkopaty Niemiec i Włoch.

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu wskazał na dzisiejsze słowa Benedykta XVI, który w czasie inauguracji prac XII Zgromadzania Zwyczajnego Synodu Biskupów na temat ,,Słowa Bożego w życiu i misji Kościoła” nawiązał do aktualnego kryzysu finansowego. Wchodząc od ewangelicznej przypowieści o ,,dobrej lub złej budowie” papież zauważył, że jest on przykładem budowania ,,na piasku”. ,,W upadku wielkich banków, w znikaniu pieniędzy dostrzegamy, że są one niczym, że chodzi o realia drugorzędne, a kto na nich buduje, jakby budował na piasku” – stwierdził Ojciec Święty.

(KAI)

O autorzeDodaj swój komentarz

Komentarze niepodpisane imieniem i nazwiskiem nie są publikowane.

© 2011 Duszpasterstwo Talent. All rights reserved.

Szanujemy Twoją prywatność.