Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

„Czym się Panu odpłacę za wszystko, co mi wyświadczył? (Ps 116,12)”

Wszystko jest darem miłości!

Życie jest darem, darem jest wolność, zdolność do myślenia, twórczej pracy, bycia kochającym i kochanym. Gdy te dary budzą w nas wdzięczność, rodzi się w nas radość. Gdy wydaje się nam jednak, że to coś oczywistego, naturalnego i dlatego „należy się nam”, wpadamy w postawę roszczeniową, stajemy się egocentryczni i nie ma w nas podstaw do radości. Taka postawa prowadzi do śmierci, niszczy życie duchowe bo gubiąc dary, gubimy kontakt z Dawcą. 

Okazywanie wdzięczności ujawnia w nas prawidłową relację do Boga. To On jest tym, który daje za darmo. Jego dary nie są nagrodą za nasze dobre uczynki. On dzieli się z nami z sobą, bo jest pełen miłosierdzia. Jednak łaski z tego zdroju można czerpać tylko jednym naczyniem, a nim jest ufność. 

Rekolekcje wielkopostne to czas odnawiania w sobie dyspozycji do przyjęcia daru, daru zbawienia — łaski danej nam za darmo.
Zapraszam na spotkania z Dawcą

Przedsiębiorcy o rekolekcjach

Przewodnik duchowy

ks. dr Robert Galla SCJ
ks. dr Robert Galla SCJ
Urodził się w 1969 roku w Niemodlinie. Mimo starań :) nie było mu dane zostać inżynierem automatykiem, po pierwszym roku studiów na WSI w Opolu wstąpił do Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego. Po studiach filozoficzno-teologicznych, 14 czerwca 1997 przyjął święcenia kapłańskie. Pierwsze „szlify kapłańskie” zdobywał w Parafii NMP Matki Kościoła w Bełchatowie. W roku 2001 został wysłany na studia prawa kościelnego do Rzymu. Po 4 latach nauki na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim, w roku 2005 uzyskał tytuł doktora prawa kanonicznego. Dalsze lata (2005–2019) to praca w Kościele w Finlandii, gdzie był kolejno wikarym na parafii (Jyvaskyla, Tampere, Helsinki) oraz przełożonym domu zakonnego w Helsinkach. W lipcu roku 2019 powrócił do Polski i podjął posługę przełożonego Domu Postulatu w Pliszczynie, koło Lublina. Jest niepoprawnym idealistą, miłośnikiem herbaty oolong, książek oraz muzyki barokowej. :)

Miejsce

Betania
Betania
Już od dziesięciu lat odwiedzamy w dom rekolekcyjno-formacyjny Sióstr Rodziny Betańskiej. To miejsce pełne ducha i niesamowitej życzliwości sióstr, gdzie rzeczywiście można poczuć się jak Pan Jezus u przyjaciół w Betanii. Widok na leniwie płynącą Wisłę, dla ambitnych lessowy wąwóz (Norowy Dół) tuż za domem. I cały Kazimierz Dolny na wyciągnięcie ręki, urzekający pięknem i spokojem, o który nieraz trudno w sezonie turystycznym. To bez wątpienia najpiękniejsze miejsce naszych wielkopostnych rekolekcji.

Program

Rekolekcje rozpoczynają się o godz. 18.00, w programie kolacja, Msza Św. oraz droga krzyżowa.

Rekolekcje kończą się w niedzielę obiadem ok. godz. 14.00.

Szczegółowy program będzie udostępniony uczestnikom na początku rekolekcji wg propozycji przygotowanych przez rekolekcjonistę.

Wspieramy misje

Sklep misje - krzyżyki sercańskie

Podczas rekolekcji można nabyć złote krzyżyki sercańskie. Ofiary zebrane w ten sposób wspierają budowę studni oraz misjonarzy pracujących w Czadzie — mamy już pierwszą studnię ufundowaną przez przedsiębiorców z Talentu:) Akcję organizuje Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów.

Patronat medialny

Szczegóły 

Start: 
27 marca 2020 
Koniec: 
29 marca 2020 
Kategorie Wydarzenie:
,

Miejsce wydarzenia 

Klasztor Sióstr Betanek 
ul. Puławska 64 
Kazimierz Dolny, 24–120 Polska
+ Google Map

Podziel się wiadomością, poinformuj innych!