Ładowanie Wydarzenia

„Przemieniajcie się” (Rz 12, 2)

Wszystko jest darem miłości!

Myślą przewodnią rekolekcji będzie zdanie z Listu do Rzymian 12, 1–2:

A zatem proszę was, bracia, przez miłosierdzie Boże, abyście dali ciała swoje na ofiarę żywą, świętą, Bogu przyjemną, jako wyraz waszej rozumnej służby Bożej. Nie bierzcie więc wzoru z tego świata, lecz przemieniajcie się przez odnawianie umysłu, abyście umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża: co jest dobre, co Bogu przyjemne i co doskonałe.

w kontekście całego Listu św. Pawła do Rzymian, który wpłynął istotnie na myśl i historię Zachodu. To dzieło o szczególnej wielkości, które charakteryzuje się niewyczerpaną głębią duchową i teologiczną. Znajdujemy w nim objaśnienie wiary i szereg zachęt dotyczących życia chrześcijańskiego.

Bóg nie potrzebuje żadnej rzeczy materialnej, chce natomiast, aby człowiek otwierał się na Niego i pozwolił zamieszkiwać Mu w swoim wnętrzu. W ten sposób dokonuje się rzeczywista jego przemiana, która w konsekwencji prowadzi do uświęcenia świata.

Przewodnik duchowy

ks. dr Dariusz Wojtecki
ks. dr Dariusz Wojtecki
Wykładowca katolickiej nauki społecznej i od 20. lat duszpasterz przedsiębiorców i pracodawców archidiecezji białostockiej. 

Miejsce

Betania
Betania
Już od dziesięciu lat odwiedzamy w dom rekolekcyjno-formacyjny Sióstr Rodziny Betańskiej. To miejsce pełne ducha i niesamowitej życzliwości sióstr, gdzie rzeczywiście można poczuć się jak Pan Jezus u przyjaciół w Betanii. Widok na leniwie płynącą Wisłę, dla ambitnych lessowy wąwóz (Norowy Dół) tuż za domem. I cały Kazimierz Dolny na wyciągnięcie ręki, urzekający pięknem i spokojem, o który nieraz trudno w sezonie turystycznym. To bez wątpienia najpiękniejsze miejsce naszych wielkopostnych rekolekcji.

Program

Rekolekcje rozpoczną się w piątek kolacją o godz. 18.00, a zakończą w niedzielę obiadem ok. 13.00. Szczegółowy program zostanie podany niebawem.

Formularz rejestracji

Szczegóły 

Początek: 
24 marca 
Koniec: 
26 marca 
Kategorie Wydarzenie:
,

Miejsce wydarzenia 

Klasztor Sióstr Betanek 
ul. Puławska 64 
Kazimierz Dolny,24–120Polska
+ Google Map

Podziel się wiadomością, poinformuj innych!