Ładowanie Wydarzenia

„Czym się Panu odpłacę za wszystko, co mi wyświadczył? (Ps 116,12)”

Wszystko jest darem miłości!

Życie jest darem, darem jest wolność, zdolność do myślenia, twórczej pracy, bycia kochającym i kochanym. Gdy te dary budzą w nas wdzięczność, rodzi się w nas radość. Gdy wydaje się nam jednak, że to coś oczywistego, naturalnego i dlatego „należy się nam”, wpadamy w postawę roszczeniową, stajemy się egocentryczni i nie ma w nas podstaw do radości. Taka postawa prowadzi do śmierci, niszczy życie duchowe bo gubiąc dary, gubimy kontakt z Dawcą. 

Okazywanie wdzięczności ujawnia w nas prawidłową relację do Boga. To On jest tym, który daje za darmo. Jego dary nie są nagrodą za nasze dobre uczynki. On dzieli się z nami z sobą, bo jest pełen miłosierdzia. Jednak łaski z tego zdroju można czerpać tylko jednym naczyniem, a nim jest ufność. 

Rekolekcje wielkopostne to czas odnawiania w sobie dyspozycji do przyjęcia daru, daru zbawienia — łaski danej nam za darmo.
Zapraszam na spotkania z Dawcą

Przedsiębiorcy o rekolekcjach

Przewodnik duchowy

ks. dr Robert Galla SCJ
ks. dr Robert Galla SCJ
Urodził się w 1969 roku w Niemodlinie. Mimo starań :) nie było mu dane zostać inżynierem automatykiem, po pierwszym roku studiów na WSI w Opolu wstąpił do Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego. Po studiach filozoficzno-teologicznych, 14 czerwca 1997 przyjął święcenia kapłańskie. Pierwsze „szlify kapłańskie” zdobywał w Parafii NMP Matki Kościoła w Bełchatowie. W roku 2001 został wysłany na studia prawa kościelnego do Rzymu. Po 4 latach nauki na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim, w roku 2005 uzyskał tytuł doktora prawa kanonicznego. Dalsze lata (2005–2019) to praca w Kościele w Finlandii, gdzie był kolejno wikarym na parafii (Jyvaskyla, Tampere, Helsinki) oraz przełożonym domu zakonnego w Helsinkach. W lipcu roku 2019 powrócił do Polski i podjął posługę przełożonego Domu Postulatu w Pliszczynie, koło Lublina. Jest niepoprawnym idealistą, miłośnikiem herbaty oolong, książek oraz muzyki barokowej. :)

Miejsce

Betania
Betania
Już od dziesięciu lat odwiedzamy w dom rekolekcyjno-formacyjny Sióstr Rodziny Betańskiej. To miejsce pełne ducha i niesamowitej życzliwości sióstr, gdzie rzeczywiście można poczuć się jak Pan Jezus u przyjaciół w Betanii. Widok na leniwie płynącą Wisłę, dla ambitnych lessowy wąwóz (Norowy Dół) tuż za domem. I cały Kazimierz Dolny na wyciągnięcie ręki, urzekający pięknem i spokojem, o który nieraz trudno w sezonie turystycznym. To bez wątpienia najpiękniejsze miejsce naszych wielkopostnych rekolekcji.

Program

Piątek
18:00 kolacja

19.00 przywitanie, wprowadzenie do tematyki rekolekcji

19:30 Msza Święta z kazaniem 

20:30 Droga krzyżowa 

Sobota

7:40 modlitwy poranne

8:00 śniadanie

09:00 konferencja

11:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź

12:00 Msza Święta

13:00 obiad, czas wolny na odpoczynek, spacer czy modlitwę

17:30 konferencja

18:30 kolacja

19:30 konferencja

Niedziela

7:40 modlitwy poranne

8:00 śniadanie

09:00 konferencja

10:30 dzielenie się słowem / świadectwa

11:45 Msza Święta

wspólne zdjęcie

13:00 obiad, zakończenie rekolekcji

Wspieramy misje

Sklep misje - krzyżyki sercańskie

Podczas rekolekcji można nabyć złote krzyżyki sercańskie.

Krzyżyki powstają ze złotego złomu ofiarowanego przez Darczyńców. Akcję misyjną możesz wesprzeć ofiarując uszkodzoną biżuterię — będziemy ją zbierać podczas rekolekcji.

Ofiary zebrane w ten sposób wspierają budowę studni oraz misjonarzy pracujących w Czadzie — mamy już → pierwszą studnię ufundowaną przez przedsiębiorców z Talentu:) Akcję organizuje Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów.

Strona MisjeSercanów.pl

Zobacz stronę → Misje Sercanów

Formularz rejestracji

Uwaga ostatnie miejsca! Zapisy telefonicznie 518–540–934

Szczegóły 

Początek: 
1 kwietnia 
Koniec: 
3 kwietnia 
Kategorie Wydarzenie:
,

Miejsce wydarzenia 

Klasztor Sióstr Betanek 
ul. Puławska 64 
Kazimierz Dolny,24–120Polska
+ Google Map

Podziel się wiadomością, poinformuj innych!