Ładowanie Wydarzenia

PSALMY szkołą silnej wiary i inwestycją w dojrzałe człowieczeństwo

Księga Psalmów to najlepszy podręcznik modlitwy na świecie. Może ona stać się nie tylko podręcznikiem wzrostu w wierze i zaufaniu Bogu, ale również stać się wielkim przewodnikiem po ścieżkach dojrzałego i pełnego człowieczeństwa. W czasie rekolekcji zostanie ukazany egzystencjalny wymiar modlitwy słowem Bożym.

W modlitwie słowem Bożym (psalmami) jak w zwierciadle możemy okrywać nie tylko kim jesteśmy, ale kim warto się stawać. Nie ma ważniejszej i cenniejszej inwestycji niż ta, która otwiera człowieka na Boga tu na ziemi i ukierunkowuje jego życie do wieczności.

Prowadzący

br. dr Piotr Kwiatek OFMCap
br. dr Piotr Kwiatek OFMCap
Kapłan i zakonnik Krakowskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, doktor psychologii, psychoterapeuta. Ukończył trzyletni program terapii Gestalt w Filadelfii (USA). Ponadto odbył szkolenie w Instytucie Alberta Ellisa z Racjonalno-Emotywnej Terapii Behawioralnej (REBT) w Nowym Jorku. Prowadzi zajęcia z interwencji pozytywnych na Uniwersytecie SWPS (Sopot, Wrocław) – studia rekomendowane przez założyciela nurtu psychologii pozytywnej, prof. Martina E.P. Seligmana. Jest autorem książek „Kochaj Boga i nie bój się być szczęśliwym”; „Ucieszyć się życiem. Cztery okna wdzięczności”; „W świetle cienia. Trudności w drodze do szczęścia”, „Sztuka życia bez narzekania” oraz „Psalmoterapia”. Prowadzi stronę Apostolat Integralnej Formacji Chrześcijańskiej www.piotrkwiatek.com

Miejsce