Rocznica śmierci ks. kard. Stanisława Nagyego

Autor | Dodano
Kategorie: Aktualności, Inne, Nauka społeczna, slider, Życie duchowe

Przed pięciu laty, 5 czerwca, zmarł wybitny Polak, kardynał Kościoła rzymskiego, profesor teologii, duszpasterz i sercanin ks. Stanisław Nagy (1921-2013). Cechowało go całkowite oddanie Kościołowi i wrażliwość na potrzeby Ludu Bożego. Dlatego z uwagą śledził życie Kościoła i słuchał wiernych. Dzięki temu mógł odpowiadać na nowe wyzwania stające przed wspólnotą wierzących. Przykładem takiej postawy było jego wielorakie zaangażowanie w Duszpasterstwo TALENT. Spotykał się z przedsiębiorcami, w pewnym sensie firmował w wielu środowiskach nasze Duszpasterstwo i modlił się w jego intencjach.

Poniżej przypominamy krótką, ale jakże bogatą w treść wypowiedź Kardynała, która w niczym nie straciła swej aktualności i nadal stanowi dla nas wyzwanie i zobowiązanie.

„Kto wie, czy po tych pierwszych krokach, które zrobiliście – a zrobiliście już dość sporo – nie nadszedł moment zabiegania o to, by w przedsiębiorstwach katolicką naukę społeczną propagować i jak najbardziej ją rozszerzać.

To, co się robi w tej chwili, to są działania pionierskie, to jest początek czegoś, co się powinno rozrosnąć w ogromną falę. Perspektywy duszpasterskie widzę ogromne ze względu na to, że to pole przedsiębiorczości rośnie i będzie rosło i ono nie może zarosnąć chwastami duszpasterskimi. Nim się trzeba zająć. Ono jest jeszcze szeroko poza tymi próbami, które robicie. I dlatego też waszym celem i waszą ambicją może i powinna być dynamizacja tego odcinka duszpasterstwa. Moim zdaniem trzeba coraz to wyraźniej pokazać ludziom, którzy tego nie wiedzą i nie rozumieją, wielkość i piękno katolickiego podejścia do przedsiębiorczości.”

Kard. Stanisław Nagy, wypowiedź z grudnia 2009 r. na 10-lecie TALENTU

O autorzeDodaj swój komentarz

Komentarze niepodpisane imieniem i nazwiskiem nie są publikowane.

© 2011 Duszpasterstwo Talent. All rights reserved.