Rekolekcje wielkopostne w Gródku n. Dunajcem

Autor | Dodano
Kategorie: Kronika wydarzeń, rekolekcje | Tagi: ,

Do ośrodka Arka w Gródku nad Dunajcem przedsiębiorcy z różnych stron Polski przyjeżdżają na swoje rekolekcje wielkopostne już od siedmiu lat. W minionych latach duchowymi przewodnikami byli dla nich m.in. o. Maciej Zięba, bp Pacyfik Dydycz czy ks. Andrzej Zwoliński. W tym roku do poprowadzenia rekolekcji został zaproszony redemptorysta o. Zdzisław Klafka, dziennikarz Radia Maryja, wykładowca, a do niedawna prowincjał polskich redemptorystów. Skupił się on na problematyce zbawienia i ekonomii, odwołując się w swoich konferencjach przede wszystkim do tekstów św. Pawła. Podkreślił, iż Boża ekonomia zbawienia opiera się na logice daru, darmo udzielanego każdemu człowiekowi.

Specyfiką tegorocznego pobytu w Arce były spotkania dyskusyjne poprowadzone przez osoby świeckie. W trakcie sobotniego spotkania przedsiębiorcy z Krakowa Artur Kalicki i Zbigniew Węgrzyn mówili o potrzebie zawierzenia Bogu również w sferze finansów czy w ogóle działalności gospodarczej. Natomiast w trakcie spotkania niedzielnego uczestnicy rekolekcji mogli wysłuchać świadectw członków Ruchu Focolari, którzy prowadzą firmy w duchu tzw. ekonomii komunii. Państwo Miłkowscy i Stanisław Grochmal mówili o potrzebie wyzwolenia się od chęci posiadania, by stać się szafarzami tego, co Bóg nam powierzył. Wtedy możliwe jest skuteczne dzielenie się z potrzebującymi wypracowanym zyskiem. Oba spotkania sprowokowały nie tylko do dyskusji, ale również do dzielenia się świadectwami przeżywania wiary w działalności biznesowej. To stanowiło ich szczególną wartość.

W rekolekcjach, które trwały do 27 lutego do 1 marca uczestniczyło 64 przedsiębiorców, którzy przyjechali m.in. z Nowego Sącza, Tarnowa, Mielca, Krakowa, Bielska-Białej, Rzeszowa, Lublina i Wrocławia. Wielu z nich przybywa do Gródka co roku, odkładając na dwa dni wszelkie zajęcia, by poświęcić się modlitwie, rozważaniu Słowa Bożego i rozmowom z przyjaciółmi.

Jak co roku doskonałą organizację pobytu zapewnił dyrektor Arki ks. Ignacy Klucznik. Dopisała również pogoda, co zachęciło do spacerów na świeżym powietrzu.


O. Klafka poprowadził rekolekcje wielkopostne dla przedsiębiorców
Rekolekcjonista o. Zdzisław Klafka CSsR

Rekolekcje wielkopostne GródekUczestnicy rekolekcji wielkopostnych podczas spotkania dyskusyjnego

Rekolekcje Gródek
Spotkanie dyskusyjne na temat zarządzania finansami wg zasad Pisma Świętego poprowadzili Artur Kalicki i Zbigniew Węgrzyn.

Rekolekcje wielkopostne dla przedsiębiorców
Podczas rekolekcji wielkopostnych pięć osób podjęło zobowiązania uczestnika spotkań Duszpasterstwa:
1. Cotygodniowe odmawianie modlitwy przedsiębiorcy i dziesięciominutowa lektura Pisma Świętego.
2. Troska o wspieranie Duszpasterstwa i promowanie go w środowisku przedsiębiorców.
3. Dążenie do solidnego prowadzenia firmy w duchu wskazań społecznej nauki Kościoła.

Rekolekcje dla przedsiębiorców

Rekolekcje to także okazja do wypoczynku

Uczestnicy rekolekcji wielkopostnych

Uczestnicy rekolekcji wielkopostnych Gródek 2009

O autorzeDodaj swój komentarz

Komentarze niepodpisane imieniem i nazwiskiem nie są publikowane.

© 2011 Duszpasterstwo Talent. All rights reserved.