Rekolekcje wielkopostne w Kazimierzu n. Wisłą

Autor | Dodano
Kategorie: Kronika wydarzeń, rekolekcje | Tagi: , ,

Rekolekcje odbyły się w dniach 13-15 marca 2009, w gościnnym klasztorze Sióstr Rodziny Betańskiej. Wzięły w nich udział 22 osoby z różnych zakątków Polski.

Rekolekcyjne refleksje poprowadził prowincjał księży sercanów ks. Tadeusz Michałek. Zaproponował on temat rozważań: „Zachować wiarę w Boga, aby ocalić człowieka”. Życie ludzkie jest darem Boga. Całe bogactwo, które nosi w sobie człowiek, jest także Jego darem. Jednocześnie łaską jest dar wiary, nadziei i miłości. Podtrzymując w sobie i nieustannie twórczo rozwijając te boskie dary, człowiek wierzący poniekąd przybliża się do Boga, „trwa w Nim”, „trwa w Jego Miłości”, a ponadto kształtuje swoje prawdziwe człowieczeństwo. To jest zasadnicza podstawa jego życia osobistego, ale i wszelkich relacji do najbliższych oraz do innych ludzi. Prawdziwie przyjmowana i rozwijana wiara jest więc źródłem i warunkiem autentycznej kultury, cywilizacji miłości i życia. Warto więc odkryć i pogłębić duchowe podstawy takiego humanizmu, człowieczeństwa i cywilizacji.

Podczas spotkania dyskusyjnego podjęto temat płacy rodzinnej. Dla wszystkich było oczywiste, że płace w przeważającym stopniu są zdeterminowane prawami ekonomii oraz przepisami prawa. „Czym zatem powinien wyróżniać się chrześcijański pracodawca?” To pytanie wypowiedziane przez jedną z uczestniczek wywołało ożywioną wymianę zdań. Zgodzono się na koniec, że nie wystarczy tylko porządek sprawiedliwości – chrześcijański przedsiębiorca musi także uwzględniać porządek miłości.

Uczestnicy spotkania szczególne podziękowania złożyli siostrom betankom, które zapewniły w swoim klasztorze nie tylko doskonałe warunki noclegowe, ale również wspaniałą kuchnię.

[meta func=”zdjecie” scr=”scr1″ tekst=”tekst1″]
[meta func=”zdjecie” scr=”scr2″ tekst=”tekst2″]
[meta func=”zdjecie” scr=”scr3″ tekst=”tekst3″]
[meta func=”zdjecie” scr=”scr4″ tekst=”tekst4″]
[meta func=”zdjecie” scr=”scr5″ tekst=”tekst5″]

Zobacz także:

O autorzeDodaj swój komentarz

Komentarze niepodpisane imieniem i nazwiskiem nie są publikowane.

© 2011 Duszpasterstwo Talent. All rights reserved.