“Więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu” (audio)

Autor | Dodano | Jeden komentarz
Kategorie: Aktualności, Audio/wideo, Kronika wydarzeń, rekolekcje | Tagi: , ,

Ten werset z Pisma Św. był myślą przewodnią rekolekcji Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT, które odbyły się w dniach 8-10 kwietnia 2011 r. w Kazimierzu nad Wisłą.

ks. prof. Waldemar ChrostowskiNauki głosił ks. prof. Waldemar Chrostowski – wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, wybitny biblista, autor ponad 1450 publikacji naukowych i popularnonaukowych. Z ramienia DPiP posługą kapłańską służył ks. Grzegorz Piątek SCJ. Do Kazimierza przybyli przedsiębiorcy z całej Polski m.in. ze Śląska, Warszawy, Wrocławia i Lublina.

Choć wietrzna pogoda nie sprzyjała spacerom po pięknym mieście, jakim jest Kazimierz, sprzyjała modlitwie, kontemplacji Pisma Świętego i rozmyślaniu o trudach związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa.

Ksiądz Chrostowski w prostych słowach, za pomocą tekstów biblijnych ukazywał, jaka jest rola przedsiębiorcy i pracodawcy w dzisiejszym świecie. Rekolekcjonista mówił o tym co dzieje się gdy ekonomia spotyka się z wiarą i Biblią, tłumaczył także jaka jest rola kobiet w działalności gospodarczej na podstawie fragmentu z Księgi Przysłów „Niewiastę dzielną któż znajdzie?” (31, 10). Osoby biorące udział w rekolekcjach mogły po raz kolejny zadumać się nad dobrze znaną przypowieścią o talentach, tym razem w kontekście swojej pracy i powołania. W razie wątpliwości każdy mógł się zwrócić do księdza profesora, który z chęcią odpowiadał na wszystkie zadawane pytania.

Podczas tych kilku dni wyciszenia uczestnicy mogli odpocząć od nawału pracy, zmęczenia, ale również odrzucić zagubienie duchowe, wątpliwości, a odnaleźć wewnętrzny spokój i siły do podejmowania kolejnych działań i inicjatyw. W trackie wielkopostnego spotkania kilka osób podjęło zobowiązania Duszpasterstwa TALENT.

Katarzyna Kwitowska

Fragment wstępnej konferencji, którą wygłosił ks. Waldemar Chrostowski (17’52”)

 

Galeria

O autorzeJeden komentarz

  1. ()

    Byłem na tych rekolekcjach i muszę przyznać (po raz kolejny), że ks. prof. Chrostowski jest wspaniałym rekolekcjonistom. Chętnie bym jeszcze raz posłuchał tych konferencji! Czy uda się wydać całość zapisu z tych rekolekcji?

    Pozdrawiam
    Z.Sobkiewicz

Dodaj swój komentarz

Komentarze niepodpisane imieniem i nazwiskiem nie są publikowane.

© 2011 Duszpasterstwo Talent. All rights reserved.