Błogosławiony bogacz (audio)

Autor | Dodano komentarze 3
Kategorie: Audio/wideo, Kronika wydarzeń, Pismo Święte, rekolekcje | Tagi: , ,

Płyta mp3

Chrześcijanie mają pełne prawo zdobywać majątek, a Kościół zawsze wspierał wolną przedsiębiorczość – te prawdy podczas rekolekcji wielkopostnych w Gródku (11-13 marca 2011) przypomniał i solidnie uzasadnił charyzmatyczny mówca o. Fabian Błaszkiewicz SJ. W rekolekcjach udział wzięło 135 osób.

o. Fabian Błaszkiewicz SJ

Rekolekcje poprowadził o. Fabian Błaszkiewicz – pisarz, rekolekcjonista. Ekspert w dziedzinie rozwoju osobistego, motywacji i osiągania sukcesów. Duszpasterz młodzieży, artystów i biznesmenów. Założyciel wspólnoty Magis w Nowym Sączu. Muzyk, performer.

W porywających konferencjach (trwały do 2 godzin!) uzasadnił, czym różni się bogacz błogosławiony od bogacza przeklętego. Problem nie leży w posiadaniu majątku, lecz jego używaniu. Ukazywał fascynujące prawdy dotyczące biznesu, które można odczytać z Pisma Świętego. Zdobywanie majątku i właściwe używanie pieniędzy przybliża do Boga i jest praktycznym wyrazem miłości.

Płyta o. Błaszkiewicza do nabycia w Wydawnictwie WAM

Fragment konferencji wstępnej – komentarz do przypowieści o bogaczu i Łazarzu (9’47”).

Galeria zdjęć

O autorzekomentarze 3

 1. ()

  Ja zamawiam od razu całą konferencję!!! Podam zaraz kolegom z Towarzystw Biznesowych, kupią na pewno kilka egzemplarzy.

 2. ()

  A swoją drogą to wspaniałe, że Kościół pomaga w końcu przedsiębiorcom się odnaleźć. Kto nie próbował nic robić samodzielnie, nie zrozumie tego chaosu, jaki powoduje pomieszanie poczucia radości i zwycięstwa nad trudnościami połączonej ze świadomością, że realizuje się powołanie związane z przypowieścią o talentach z poczuciem winy, w jakie wpędza nas, przedsiębiorców zła interpretacja opowieści o bogaczu i Łazarzu, albo o uchu igielnym…
  To niesamowite, ile jadu jest w codziennej propagandzie medialnej, malującej przedsiębiorców w barwach wyzyskiwaczy, wykorzystujących pracowników i wypijających ich krew.

 3. ()

  Kiedy będzie informacja o tej konferencji o. Błaszkiewicza? Co można zrobić, by pomóc?

Dodaj swój komentarz

Komentarze niepodpisane imieniem i nazwiskiem nie są publikowane.

© 2011 Duszpasterstwo Talent. All rights reserved.