Media o nas

TALENT znaczy więcej

TALENT znaczy więcej

Autor | Dodano 19 stycznia 2015

Artykuł z tygodnika „Niedziela” z dnia 11 stycznia 2015 o duszpasterstwie TALENT.

Kategorie: Aktualności, Media o nas

bogaci Bogiem

bogaci Bogiem

Autor | Dodano 24 lutego 2014

Czas Serca o coraz mocniej rozwijającym się w polskim Kościele Duszpasterstwie Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent”, które animują księża sercanie.

Kategorie: Aktualności, Media o nas

Chrześcijański model firmy (audio)

Autor | Dodano 8 stycznia 2011

Jak po chrześcijańsku prowadzić firmę? Nad tym zastanawiają się goście audycji Radia Kraków: Dorota Adamska – menedżer public relations „BP” w Polsce, prof. Ryszard Stocki – kierownik katedry psychologii i zarządzania w Wyższej Szkole Biznesu w Nowym Sączu oraz ks. Grzegorz Piątek SCJ.

Kategorie: Audio/wideo, Chrześcijanin w biznesie, Etyka biznesu, Media o nas

Niedziela TV o duszpasterstwie (wideo)

Autor | Dodano 1 lutego 2010

Prezentujemy Państwu filmową relację z 10. rocznicy duszpasterstwa, która została opublikowana na stronie Tygodnika Katolickiego “Niedziela”. Zapraszamy do oglądania, film trwa 6 minut.

Kategorie: Kronika wydarzeń, Media o nas

Interes z Panem Bogiem

Autor | Dodano 30 września 2009

Przedsiębiorstwo działające w zgodzie z zasadami chrześcijańskimi i etycznymi daje sobie radę w każdych okolicznościach. Zajmująca się dystrybucją artykułów AGD firma „Chomik” z podkrakowskiego Gdowa, funkcjonuje nie tylko z głową, ale i z Bogiem.

Kategorie: Etyka biznesu, Media o nas

Uczciwy biznes to nie grzech

Autor | Dodano 10 września 2009 | Jeden komentarz

Prowadzenie firmy w zgodzie z etyką, z chrześcijańskim przesłaniem, nie musi być trudne. Firma „Chomik” od lat jest najlepszym tego przykładem.

W kilku potężnych halach dziesiątki niekończących się wysokich regałów wypełnionych po brzegi tysiącami produktów. Wokół tego kręcący się ludzie, którzy muszą zapanować nad ogromem towaru. Na olbrzymim placu zapakowane palety czekają na kolejnych kontrahentów. „Chomik”, firma mieszcząca się w niewielkim podkrakowskim Gdowie, jest dziś największym w Polsce dystrybutorem artykułów AGD. Firmę założył niemal 16 lat temu Marek Świeży, prowadzi ją obecnie wraz ze Zdzisławem Kowalskim. Kierują blisko 80-osobowym zespołem. I robią to tak, że mówią o nich, że to przyzwoity biznes.
Artykuł z portalu Opoka i mówi o firmie pana Marka Świeżego, inicjatora spotkań duszpasterstwa.

Kategorie: Media o nas

Biznesmeni Pana Boga

Autor | Dodano 4 sierpnia 2009

Najnowszy numer prestiżowego magazynu „Businessman.pl” zawiera artykuł Anny Dąb-Kostrzewskiej zatytułowany „Biznesmeni Pana Boga”. Autorka prezentuje w nim zaangażowanie Kościoła katolickiego w kształtowanie postaw ludzi biznesu. Docenia, że Kościół dostrzegł duchowe potrzeby biznesmenów, zarówno tych prowadzących małe firmy, jak i tych odpowiadających za wielkie przedsięwzięcia gospodarcze. Duża część teksu została poświęcona Duszpasterstwu „Talent”, które wydaje się być jedną z ważniejszych inicjatyw duszpasterskich polskiego Kościoła służących przedsiębiorcom i pracodawcom. Cennym uzupełnieniem artykułu są wypisy z Pisma Świętego, Katechizmu Kościoła Katolickiego, oraz papieskich encyklik popierające przedsiębiorczość i potwierdzające godziwość zysku.

Kategorie: Media o nas

Czas wakacji = czas dla Boga?

Autor | Dodano 28 czerwca 2009

Artykuł z tygodnika „Niedziela” z dnia 28.06.2009 – Rozmowa z ks. Przemysławem Królem.

Kategorie: Media o nas

Czego Pan Bóg chce od naszych pieniędzy?

Autor | Dodano 15 czerwca 2009

Artykuł z „Kuriera Lubelskiego”. Z Arturem Kalickim i Zbigniewem Węgrzynem, związanymi z Duszpasterstwem Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent”, rozmawia Barbara Majewska.

Kategorie: Media o nas

© 2011 Duszpasterstwo Talent. All rights reserved.

Szanujemy Twoją prywatność.