Nagrodzona przedsiębiorczość

Autor | Dodano
Kategorie: Aktualności

Znany przedsiębiorca, człowiek olbrzymiej pracowitości i wiedzy, zdeterminowany w osiąganiu ambitnych i trudnych celów, odważny w demaskowaniu i zwalczaniu biurokratycznych przeszkód, a jednocześnie skromny i hojny darczyńca prezes Roman Kluska został wyróżniony Nagrodą im. bp. Romana Andrzejewskiego przyznawaną przez Fundację „Solidarna Wieś”.

Uroczystość wręczenia prestiżowej nagrody została zorganizowana 16 lutego w Warszawie w budynku Konferencji Episkopatu Polski w sali obrad plenarnych. Zgromadziła kilkudziesięciu gości reprezentujących różnorodne środowiska biznesowe, polityczne i kościelne. Mieli oni okazję do zapoznania się z sylwetką patrona nagrody bp. Andrzejewskiego oraz bogatą biografią tegorocznego laureata, którą z wnikliwością przedstawiła dr Barbara Fedyszak-Radziejowska. Prelegentka wskazała na fakt, że wielopłaszczyznowa działalność R. Kluski zmienia Polskę. W uzasadnieniu przyznania nagrody ks. Ireneusz Juszczyński wskazał m.in. na konsekwentne propagowanie przez laureata produkcji zdrowej żywności, wykorzystanie możliwości natury, zaangażowanie społeczne i ukazanie znaczenia własności ziemi. Wręczając statuetkę nagrody – przedstawiającą trzy połączone szarfą kłosy – prymas-senior kard. Józef Glemp podkreślił, że w życiu R. Kluski docenia niezwykły upór w osiąganiu dobra, które wydaje się niemożliwe do zdobycia.

Dziękując za nagrodę, z typową dla siebie skromnością, laureat dostrzegł w niej motyw do mobilizacji wobec wyzwań, jakie stawia rynek oraz krępująca przedsiębiorczość biurokracja. Zakończył zaproszeniem na degustację produkowanego przez siebie doskonałego owczego sera. Wymownym gestem Pana Kluski było zrzeczenie się przyznanej nagrody pieniężnej na rzecz ośrodka opiekuńczego prowadzonego przez siostry albertynki.

Po uroczystości laureat przyjmował liczne gratulacje.

 

 

O autorzeDodaj swój komentarz

Komentarze niepodpisane imieniem i nazwiskiem nie są publikowane.

© 2011 Duszpasterstwo Talent. All rights reserved.