Biznes z modlitwą

Autor | Dodano
Kategorie: Media o nas | Tagi: , , , , , , ,

Metro“Metro”, 17 lutego 2008


Michał Stangret

Tylu chętnych na rekolekcje wielkopostne dla biznesmenów i pracodawców jeszcze nie było. – Chcą spojrzeć na swój biznes ze zgłębionej perspektywy. I znaleźć odpowiedź na pytanie: po co to wszystko? – mówią księża.

Czym powinien charakteryzować się biznesmen chrześcijanin? Jak powinien postępować z pracownikiem pracodawca katolik? Jak prowadzić dochodowy biznes i nie złamać przy tym żadnej z zasad Dekalogu? Odpowiedzi na takie pytania szuka coraz więcej polskich biznesmenów.

Chętnych na uczestnictwo w zeszłotygodniowych rekolekcjach wielkopostnych dla przedsiębiorców i pracodawców organizowanych w Gródku nad Dunajcem przez księży sercanów było tak dużo, że księża postanowili zorganizować w marcu dodatkowe tury w Nałęczowie i Warszawie. Księża sercanie są oddelegowani w polskim Kościele do opieki duszpasterskiej nad przedsiębiorcami i pracodawcami. Wydają dla nich specjalny biuletyn “Talent”, organizują im pielgrzymki i rajdy. Jednak najważniejsze szkolenie biznesmeni przechodzą u nich właśnie podczas rekolekcji organizowanych od 9 lat w okresie Wielkiego Postu. – Przedsiębiorcy przyjeżdżają w piątek wieczorem do domu rekolekcyjnego, gdzie przez cały weekend odbywają się wykłady księży i dyskusje przeplatane modlitwami. Na miejscu są posiłki i noclegi – mówi ks. Grzegorz Piątek ze zgromadzenia księży sercanów.

W wykładach najwięcej uwagi księża poświęcają roli uczciwości w biznesie: – Każdy z przedsiębiorców ma w trakcie swej działalności pokusy, by robić coś nieuczciwie – tłumaczy ks. Piątek. Sercanie tak tłumaczą rosnące zainteresowanie rekolekcjami: – Rośnie liczba przedsiębiorców, którzy się dorobili. A jak się już swoje przejdzie, wtedy przychodzi taki moment, że chce się spojrzeć na dokonania ze zgłębionej perspektywy i szuka się odpowiedzi na pytanie: po co to wszystko? – mówi ks. Piątek.

Zgłaszają się przedstawiciele wielu branż: – Są właściciele sklepów, firm deweloperskich, ale też prowadzący skupy złomu. Staramy się jednak nastawiać na małych i średnich przedsiębiorców – tłumaczy.

Najbliższe tury rekolekcji: 7–9 marca w Nałęczowie, 15–16 marca w Warszawie. Informacje o tym, jak się zapisać, na stronie internetowej www.dp.scj.pl. Koszt rekolekcji to 170 zł od osoby.


Księża stworzyli dla biznesmenów specjalne modlitwy

Modlitwa pracodawcy

Dziękuję ci, że moim powołaniem i drogą do świętości stała się praca z innymi i dla innych. Wiem, że biorę na siebie trudną odpowiedzialność za ich los. Chcę ją podjąć z ufnością i nadzieją, aby okazać się dobrym gospodarzem w twojej winnicy.

Modlitwa przedsiębiorcy

Niech twoja miłość tak napełniała moje serce, by nie zakorzeniły się w nim chciwość, chęć oszustwa, pokusa osiągnięcia niegodziwego zysku! Niech nie pozwoli mi nigdy obciążyć się ludzką krzywdą! Niech napełni mnie mądrością, aby umiejętność oszczędzania nie stała się skąpstwem, rozumna przezorność nie stała się wyrachowaniem, a inicjatywa i przedsiębiorczość nie stały się dążeniem do sukcesu za wszelką cenę.
Artykuł na stronie Metra

O autorzeDodaj swój komentarz

Komentarze niepodpisane imieniem i nazwiskiem nie są publikowane.

© 2011 Duszpasterstwo Talent. All rights reserved.